Příslušenství

Příslušenství

K novému sporáku ve vaší domácnosti samozřejmě nesmí chybět ani potřebné příslušenství. Mezi takové nepostradatelné pomocníky patří například čistič sklokeramických desek.

Při vaření se stane i těm nejlepším a nejšikovnějším kuchařům, že občas něco ukápne vedle, nebo jídlo prská. To všechno je na sklokeramickém lesklém povrchu vidět jako na bílém papíře. Pouhé stažení hadříkem nebo běžným micím prostředkem na nádobí nestačí. Proto existuje čistič skla a sklokeramických desek ve spreji. Odstraňuje nejen kapky tuku, ale také zaschlé skvrny od jídla nebo šmouhy od kouře. Stačí ho nanést na povrch a přetřít hadříkem. Plocha získá zpátky svůj lesk a příjemnou vůni.

Pokud jsou připáleniny na sklokeramické varné desce tak velké, že si s nimi neporadí ani odstraňovač ve spreji, sáhněte po speciální škrabce, vytvořené přímo na sklokeramické desky. Má ergonomicky tvarovanou rukojeť, takže se s ním velmi dobře pracuje. Snadno odstraní zbytky silně připáleného jídla a přitom nepoškrábe ani jinak nepoškodí plochu.

Chcete vyzkoušet při vaření něco nového? Už jste zkoušeli péct v troubě na kameni? Nelekejte se! Nejedná se totiž o žádný klasický kámen, který běžně najdete na vašem dvorku či zahradě, ale o speciální pečící kámen do trouby, vhodný především na pečení pizzy, ale také mnoha dalších pochutin.

Pro bezpečné zacházení s horkými plechy nebo hrnci je dobré mít po ruce vždy nějakou rukavici. Ideálním řešením, které vám zajistí ochranu vašich rukou před teplotami do tří set stupňů celsia až po dobu jedné minuty je silikonová chňapka. Je pevná, takže neroztrhá po pár použitích a ochrání vaše ruce od nepříjemných popálenin.

O webu

Na našich webových stránkách najdete nejrůznější informace a tipy ze světa kuchyňských sporáků a vařičů. Řekneme vám podle čeho a jak se sporáky dělí a rozlišují. Zjistíte také, že největší oblibě se těší sklokeramické a indukční varné desky. Prozradíme vám také co jsou to kombinované sporáky a jaké možné varianty se dají sehnat nebo spojit.